ODLIATOK TVÁRE

Reliéfna socha vytvorená kopírovaním tváre

Face Mask

Vaša tvár zachytená v TOP detaile a výraze s presnosťou a dokonalosťou.

Face Mask je pamiatka, ktorá spodobuje vás vo vašej autentickej podobe. Socha nestarne, čo po rokoch určite oceníte. 

Autor do procesu vstupuje samotnou realizáciou odliatku, použitým materialom, retušou, modelovaním očí, či povrchovou úpravou.

Odlievanie tváre prebieha v ateliéri v Bratislave alebo v Prahe.

Rovnako môžem prísť k vám a vytvoriť odlievaciu formu v pohodlí vášho domova. Nech ste kdekoľvek. Trvá to asi hodinu a vyžaduje trpezlivosť zo strany modela. Vzniknutá odlievacia forma sa použije na výrobu odliatku tváre.

Vlasy a brada

Čiastočne je možné odliať vlasy, bradu a fúzy. Jedná veľmi náročný prípravný proces, kedy sa vlasy upravia pomocou rôsolovitej zmesi. Záleži od typu, dĺžky a štýlu účesu. Vo finále pôsobia štylizovane mokrým dojmom. Predĺži to čas vzniku odlievacej formy. Po odliatí sa zmes jednoducho z vlasov vyčeše. Rovnako to platí pri odlievaní fúzov a brady.

Otvorené oči

Oči sú najdominantnešia časť tváre. Skrýva sa v nich výraz a charakter. Je nemožné odliať živého človeka s otvorenými očami. Jediná možnosť ako dosiahnuť živý výraz tváre je manuálne oči vymodelovať. Ako predloha môže slúžiť detailny videozáznam alebo fotografie. Pre maximálne dosiahnutie reálneho pohľadu je potrebné spraviť niekoľko vopred pokusov, až pokiaľ výsledok bude presvedčivý.  

Aká je približná cena za odliatok?

Cena za odliatok tváre sa pohybuje v rozsahu

1 000 – 3 000,- €

Podľa veľkosti anáročnosti. Cena je bez DPH

Odliatok tváre a súčasnosť.

Môže sa zdať, že odliatok tváre ako výtvarný prejav upadol do zabudnutia. Do určitej miery ho nahradila fotografia.  Napriek tomu sa naďalej teší svojmu záujmu. Nie je však hromadne mediálne prezentovaný. Jeho výnimočnosť vychádza aj z intimity vzhľadu, ktorý veľmi realisticky kopíruje všetky detaily tváre vrátane nedostatkov. Tu make-up ani photoshop nepomôže. Preto zostáva zachovaný hlboko v súkromí bez potreby verejného zobrazovania. Kvalitne zhotovený odliatok je cenným dielom len pre najbližších.

Čaro odliatku objavili mnohé celebrity aj súčasné osobnosti kultúrneho života. Uvádzam len niekoľko…

Alan Alda
Alan Alda
Anthony Quinn
Anthony Quinn
Barbra Streisand
Barbra Streisand
Brad Pitt
Brad Pitt

<  ODLIATKY RÚK

DEATH MASK  >

Translate »